Zpráva Jiřího Suchého k nadcházející sezóně

08.05.2020

Dobré dny.

Píšu toto psaní jednak svým kamarádům ze Semaforu a jednak našim věrným, dobrým divákům. Je zřejmé, že virus - pokud nám nechystá ještě nějaké překvapení - je na odchodu, a tak stojíme před rozhodnutím, co bude dál. Tak tedy:

* Příští sezónu, v pořadí šedesátou druhou, se chystáme otevřít v polovině září. Jakmile bude jasné přesné datum, dáme to na vědomí.

* Divadlo zahájí tuto sezónu premiérou představení kabaretního střihu „Černá kočka - Bílý pes“. Důvod jeho vzniku je ten, že po dlouhém odmlčení je vhodné se nějak opět připomenout, neboli - jak se dnes říká - „se zviditelnit“. Zahájíme-li sezónu starým repertoárem, projde to bez mediálního zájmu, zatímco o premiéře se bude psát. Jak, to už je jiná věc.

* V pondělí 1. června zahájí naše pokladna předprodej, otevře se i naše výstavní síňka Kufřík a začne se zkoušet Černá kočka a zároveň i Bílý pes. Od července do poloviny srpna pak budeme mít prázdniny, aby naše herectvo mohlo nabrat sílu na nelehkou sezónu.

* Zároveň se bude zkoušet i muzikál „Nižní Novgorod“, jehož premiéra se měla uskutečnit už v dubnu, ale z nějakých důvodů se tak nestalo. Vzhledem k tomu, že téma muzikálu je vysvětlení proč k Velké říjnové revoluci nedošlo už v září nýbrž v listopadu, určili jsme datum premiéry na 7. listopad. (Pamětníci jistě vědí proč.)

* V prosinci pak dojde k dobře zavedenému vánočnímu programu, jehož první polovinu bude tvořit „Opera Betlém“, druhou pak tradiční program „Tiše a ochotně“.

* Na jaře se bude konat další premiéra, ale zatím se rozhodujeme, o čem to bude. Až  to budeme vědět, oznámíme to.                                                                                                                                                                                                                               Jiří Suchý

Galerie

Zobrazit všechny aktuality

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace