Nová premiéra: Kdo jinému jámu kopá, toho píseň zpívej

13.09.2019

Od dubna (premiéra 26. 4. 2019) přibyl na našem repertoáru nový titul. 

Reprízy ve dnech: 10. 10. 2019 od 19 hodin, 23. 11. 2019 v 16 hodin a 29. 12. 2019 od 19 hodin jsou již v prodeji.

Udělala se nám v Semaforu zajímavá zkušenost. 

V uplynulém roce nás napadlo, sejít se a improvizovat jeden večer na téma prodloužení naší hymny, kterého se část veřejnosti dožadovala. Vznikl z toho velmi spontánní a rozverný večírek a publikum si nejen libovalo, ale bylo nadšené. Tak aspoň nám o tom psalo, i mluveným slovem nám to oznamovalo a nám neušlo, že večer měl mimořádnou atmosféru a že by bylo dobré v takových večerech pokračovat. 

I pokračovali jsme letos 6. ledna pořadem ČSR a Tři králové. Náplň večera byla jednoduchá. Vzpomněli jsme na Tříkrálovou deklaraci, která předcházela vzniku republiky, a pak jsme vzpomínali na písničky, které u nás zněly od roku 1918 až po naše časy. A zase tatáž jedinečná atmosféra a nadšení v hledišti i na jevišti. 

A tu nám došlo, že i naše improvizované jazzové večery nazvané Co na světě mám rád mají tutéž náladu a jsou stále navštěvovanější. Při tom prvním byly obsazeny čtyři řady. Při posledním bylo narváno. A že improvizace, kterou jsme v minulosti příliš neprovozovali, je dnes naším nejžádanějším zbožím. A výsledek? 

Od dubna přibyl na našem repertoáru nový titul: Kdo jinému jámu kopá, toho píseň zpívej. Podobně jako v našem tříkrálovém večeru se i tady věnujeme historii české písně za posledních sto let. A věříme, že to budou večery či odpoledne se stejnou atmosférou, jako všechny zmiňované vejš. Upřímně Vás zveme. 

Jitka Molavcová, Jiří Suchý a semaforský band vedený Jiřím Svobodou.

Galerie

Zobrazit všechny aktuality

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace