Vlastimil Hála - 100 let

Vstupenky

Termíny

Popis

Vlastimil Hála - 100 let

 

V letošním roce si připomínáme významné životní jubileum hudebního skladatele Vlastimila Hály (1924-1985), který by letos oslavil 100 let od svého narození. Svou tvorbou se výrazně zapsal do poválečného vývoje jazzové a populární hudby v tehdejším Československu a jeho skladby, jako jsou Pozdrav orchestru či Varšavské boogie jsou v repertoáru českých big bandů dodnes. Pro Orchestr Karla Vlacha skládal jazzové orchestrální kompozice a zároveň v orchestru působil jako trumpetista.

Tento významný hudebník, skladatel a aranžér byl také autorem mnoha známých populárních písní, například Hřebík v botě či Dáme si do bytu ve slavném provedení Ireny Kačírkové a Josefa Beka s údajně prvním hudebním videoklipem na světě.

Vlastimil Hála byl také významným autorem filmové a scénické hudby. Pro režiséra Oldřicha Lipského složil hudbu k filmům Happy end, Limonádový Joe, Zabil jsem Einsteina, pánové nebo Šest medvědů s Cibulkou. Spolu s Jiřím Maláskem a Jiřím Bažantem je spoluautorem hudebního doprovodu k filmům Starci na chmelu, Dáma na kolejích, TV seriálu Pan Tau a spolu s Evženem Ilínem složil také hudbu k filmu Světáci. Řadu let působil jako hudební režisér v Československém rozhlase.

Vzpomeneme na něj koncertním programem „Vlastimil Hála – 100 let“, kde za doprovodu RH Big Bandu vystoupí hosté večera zpěvačka a herečka Lucie Černíková a zpěvák Petr Hanzlík, který se kromě role pěvecké ujme i role moderátorské. Orchestr bude řídit Vlastimilův syn Jan Hála.

Koncert se uskuteční v neděli 14. dubna 2024 od 19:00 v Divadle Semafor.

Autoři

Obsazení

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace