Večer patří BIG BANDU

Termíny

Popis

Večer tří Big Bandů v divadle Semafor

Autoři

Obsazení

Big Band Václava Zelinky:

Založen byl již v roce 1945 Václavem Zelinkou jako „Taneční orchestr Václava Zelinky“ a vzápětí se pod tímto jménem stal známým po celé Praze. Po smrti V. Zelinky se orchestr vrátil ke svému původnímu jménu a na postu vedoucího  se postupně vystřídali J. Čihák, K.Tesař, O.Průša, R.Keller a posléze od září 2015 R.Štolba. Orchestr převážně vystupuje se swingovými skladbami z 50. let 20. století, jež se těší velké oblibě u posluchačů a úpravami současného popového repertoáru. V poslední době také hraje aranžmá i autorskou tvorbu kapelníka R. Štolby.

Big Band Bohemia:

V roce 1985 byl založen panem Bohuslavem Volfem jazzový orchestr - Bohemia Big Band.Bohemia Big Band je jedním z nejlepších českých swingových big bandů.Koncepce orchestru je dána od samého začátku. Při poslechu "Bohemky" si posluchači velkokapelového jazzu přijdou opravdu na své. Orchestr má na svém repertoáru např. "glenn-millerovky", skladby z reprtoáru Orchestru Counta Basieho, Dukea Ellingtona, Bennyho Goodmana, Woody Hermana atd. Z těch pozdějších autorů stojí za zmínku skladby od Quncyho Jonese, Sammy Nestica,Thada Jonese, Chicka Corey a dalších. Z českých autorů jsou to skladby Jaroslava Ježka, Alfonse Jindry, Karla Krautgartnera, Kamila Hály, Karla Růžičky a dalších.V rámci koncertů vystoupili s "Bohemkou" tito tuzemští sólisté: Josef Audes, Mojmír Bártek, Jaromír Hnilička, Eugen Jegorov, Karel Hála, Karel Růžička, Karel Velebný, Jiří Suchý, Milan Svoboda, Jana Koubková, Svatopluk Košvanec, Eva Pilarová, Jitka Zelenková, Václav Týfa, Jan Smigmátor, Ondřej Ruml, Lucie Černíková, Petr Hanzlík & The Swings, Laďa Kerndl, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, Zdeněk Pulec, Emil Viklický a další. Za ty zahraniční by stálo zmínit. Petera Lipu, Lee Andrew Davisona, Dusko Goykoviche nebo Ack van Rooyena.Bohemia Big Band vystupoval na významných jazzových festivalech např. v Přerově, Hradci Králové, ve Slaném, na swingovém festivalu v Praze na Vinohradech apod.V rámci cyklu Jazz na Hradě pořádaný kanceláří prezidenta republiky si zahrál v rámci tohoto projektu z něhož vyšla živá nahrávka, kterou vydalo vydavatelství Multisonic.Bohemia Big Band má za dobu své existence na svém kontě 2 CD a 1 DVD.Žádné vystoupení big bandu se neobejde bez šarmu a elegance.

Big Band Trumpets:

Když se sejdou dva trumpeťáci, že založí kapelu, je to hlavně o trumpetách. Orchestr Big Band Trumpets (BBT) je jediným orchestrem na světě, který stabilně vystupuje ve složení trumpetová sekce,  podložená rytmikou (piano, bass, bicí) a doplněná ženským vokálem.Důmyslné rozdělení trumpet na dvě sekce, které se navzájem prolínají v kombinaci s rytmikou nejednou překvapilo laickou i odbornou skupinu posluchačů.Každý slyšel hrát skladby jako In The Mood, Summertime, Georgia, Rat Race, Cave Canem, Opus One, Flying Home a další od světových či domácích orchestrů s obsazením saxofony, trombóny, trumpety a rytmika. Ale slyšet to samé pouze v trumpetách je ohromující ... jak sami říkají.

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace