Semafor a jiná klasika - Jolana Smyčková & Richard Haan

Vstupenky

Termíny

Popis

Semafor a jiná klasika

Koncert herečky a zpěvačky divadla Semafor  Jolany Haan Smyčkové a operního pěvce Národního divadla a Státní opery v Praze Richarda Haana. Velmi citlivým způsobem tak bude propojen hudební svět klasického swingu, jazzu, šansonu a opery skaldatelů Gershwina, Bizeta, Dvořáka, Smetany, Suchého, Šlitra, Havlíka a Maláska. Můžete se těšit na skutečné hudební perličky s doprovodem klavíristky Jitky Nešverové a orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího J. N. Svobody. 

Jolana Haan Smyčková

Po absolutoriu Státní konzervatoře v Praze přijala nabídku angažmá Jiřího Suchého do divadla Semafor. V tomto divadle působí již 24. sezónu. 

Mezi její nejmilejší semaforské role patří jistě Bludička v legendární Kytici nebo Lysistrata v Suchého přebásněné a zhudebněné Lysistratě.

Za Elizu Doolitlovou v muzikálu My fair lady získala v roce 2011 nominaci na cenu Thalie. Také role Káči v americkém muzikálu Divotvorný hrnec jí přinesla nominaci na cenu Thalie. 

Kromě divadla se už mnoho let aktivně věnuje dabingu. Jejím hlasem mluví Jessica Alba, Emily Blunt či Margot Robie. Nazpívala mnoho písní do filmů W. Disneyho. Právě teď jí můžeme slyšet v kinech ve filmu Zpívej 2, Expedice Jungle a v mnoha dalších.

 

Jolana je také hlasem české wikipedie. 

http://jolanasmyckova.com

 

Richard Haan 

 

V operním světě je tento barytonista  legendou. Ve Státní opeře , Národním divadle v Praze, Brně i Bratislavě zazpíval například titulní roli krále Nabucca 555 krát. Dvorního šaška Rigoletta ve stejnojmenné opeře G. Verdiho více jak 300krát.  Zpíval veškeré hlavní barytonové role  z oper Leoše Janáčka,  Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Jeho srdcovou záležitostí je Přemysl, kterého zpívá po boku Libuše Evy Urbanové a Elišky Weissové. Za zmínku jistě stojí také dvě slavnostní představení Verdiho Othella ve Státní opeře Praha, kde byl José Cura Otellem a Richard Haan Jagem. 

 

Jeho barevný hlas vyniká také v mnoha dílech Richarda Wagnera. Nejen v roli Bludného Holanďana dokáže dokonale propojit osobní charisma s technicky brilantně ovládaným hlasem a strhujícím herectvím.

 

Titulní role zpíval i na mnoha zahraničních scénách ( Salzburg, Monte Carlo, Berlín, Caracas, Wroclav, Vídeň, Budapešť, Paříž, Usa-Norfolk Richmond, Tokio). Děvětkrát absolvoval turné po celém Japonsku.

 

V roce 2010 získává cenu Thalie za mimořádný jevištní výkon.

 

Perličkou v jeho životě je záliba v dálkovém plavání. V roce 2000 přeplaval Gibraltarský průliv a v roce 2005 jako 9. Čech kanál La Manche.

 

S publicistou Jiřím Levým napsal knihu Bludný Holanďan v La Manchi nezabloudil.

 

 více na WWW.Richardhaan.com

Autoři

Obsazení

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace