O nás dvou - Vlčeková a Sovič

Vstupenky

Termíny

Popis

Legendární Divadlo Semafor v pražských Dejvicích rozezní 30. dubna 2023, tedy v předvečer svátku zamilovaných, swingové taneční melodie plné lásky. Písňový recitál s názvem „O nás dvou“ nabídne milovníkům domácí hudební tvorby populární československé melodie z období 50.-70. let minulého století, které zazpívají jazzová zpěvačka Zuzana Vlčeková a zpívající kapelník Petr Sovič. Ti spolu tvoří bezmála osm let ústřední pěveckou dvojici orchestru Golden Big Band Prague, který v roce 2010 založil a vede právě Petr Sovič. 

Přijďte si spolu s hlavními protagonisty připomenout nestárnoucí milostné evergreeny, které se kdysi staly součástí hitparád rozhlasového a televizního vysílání. Od té doby jsou předmětem hudebních vzpomínek, které si rádi připomínají nejen pamětníci zlaté éry taneční hudby u nás, ale také milovníci tohoto žánru napříč generacemi. 

Písňový recitál „O nás dvou“ navazuje na úspěšný „Recitál PS“ z října minulého roku, kdy se hlediště Divadla Semafor zcela zaplnilo. Přijďte se zaposlouchat do líbivých tanečních melodií s překrásnými českými texty v podání mladých interpretů reprezentujících za doprovodu špičkového swingového orchestru nejslavnější éru taneční a populární hudby u nás. 

Předprodej vstupenek ve výši 300,- Kč startuje už v pondělí 30. ledna a zakoupit si je můžete prostřednictvím předprodejní sítě přímo na stránkách divadla Semafor. 

Na setkání s Vámi se těší Zuzana Vlčeková, Petr Sovič a Golden Big Band Prague


Zuzana Vlčeková: je objevem slovenské jazzové scény. Její univerzální hlasový projev, nádherně znějící hlas v altové poloze tryskající do průzračného otevřeného tónu ve vyšších polohách si posluchači v ČR i na Slovensku oblíbili už před bezmála 10 lety. V jejím zpěvu a jazzovém cítění se promítla mj. inspirace zpěvačkou Ellou Fitzgerald. Zuzana pochází ze středoslovenského města Prievidza a je držitelkou celé řady ocenění mj. „Novou tváří slovenského jazzu“, kterou každý rok uděluje zpěvák Peter Lipa. Zuzana vystudovala zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde se rozvíjela pod taktovkou Filipa Gondolána a velké zkušenosti získala také v jazzové akademii v německém Dortmundu. Probojovala se do semifinále 1. řady soutěže „Česko hledá Superstar“ a poté zcestovala se svou kapelou celou řadu evropských i světových měst. 

Petr Sovič: česká zpěvák, kapelník Golden Big Bandu Prague, frontman kapely Gramofon a také rozhlasový a televizní moderátor či dramaturg je díky své umělecké tvorbě zajímavou tváří domácí hudební scény. Jako jeden z mála umělců své generace popularizuje československou hudební tvorbu z období 50,-80. let minulého století. Připomíná slavné hity i méně známe evergreeny, které se kdysi zapsali do srdcí tehdejší generace posluchačů. Multižánrový repertoár nabízí současným posluchačům v novém a neotřelém aranžmá za doprovodu svého swingové orchestru či menšího uskupení Gramofon.

Autoři

Obsazení

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace