Jakub Šafr a Swing Trio Avalon

Vstupenky

Termíny

Popis

Jakub Šafr a Swing Trio Avalon vystoupí v obsazení Martin Voříšek (klarinet), Jakub Šafr (klavír), Jan Kubeš (bicí). Jako hosté pořadu vystoupí zpěvačka Doris Lamoš a vibrafonista Radek Krampl. 

 

SWING TRIO AVALON 

Swing Trio Avalon založili v roce 1996 klavírista Jakub Šafr (*1975), klarinetista Martin Voříšek (*1974) a bubeník Jan Kubeš (*1976), okouzleni živelným, energickým a hudebně sofistikovaným projevem malých skupin Bennyho Goodmana. Svým posluchačům se snaží zprostředkovat radostnou a zároveň poetickou atmosféru americké swingové hudby 30. a 40. let. Trio účinkuje zejména ve svém domovském jihočeském regionu, ale vystupuje i v ostatních oblastech České republiky a v zahraničí (Rakousko, Německo, Švýcarsko, Polsko, Francie, na pozvání Českých aerolinií též Srí Lanka). Hraní ve Swing Triu Avalon není pro jeho členy zdrojem obživy, ale spíše cestou ke společně prožívané hudební euforii. Jediným plně profesionálním hudebníkem je Jakub Šafr, který spolupracuje s různými pražskými jazzovými skupinami (Swing Session, Jakub Šafr Trio, Melody Makers) a vyučuje na Pražské konzervatoři. Jako aranžér, skladatel, korepetitor a dirigent se rovněž podílí na divadelních představeních v Praze, Mladé Boleslavi a Plzni. Martin Voříšek přednáší dějiny hudby na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a vedle swingu se příležitostně věnuje i interpretaci barokní hudby s českobudějovickým souborem Dyškanti. Jan Kubeš vyučuje český jazyk a občanskou výchovu na Střední uměleckoprůmyslové škole Sv. Anežky české v Českém Krumlově. Působí také jako stálý či hostující bubeník v několika českobudějovických rockových skupinách (Potrubí, Oni, Mustang Bluesride).

JAKUB ŠAFR

Klavírista, aranžér, skladatel, pedagog Pražské konzervatoře, vášnivý cestovatel a dobrodruh Jakub Šafr se narodil v Českých Budějovicích 7. listopadu 1975. Na klavír hraje od šesti let. Studoval na českobudějovickém gymnáziu a poté na konzervatoři v Praze pod vedením prof. Páleníčka. Ovlivněn jazzem let třicátých začal se již na konzervatoři specializovat na tento styl. Ve dvaceti letech se stal klavíristou orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky a po dvou letech také kapelníkem. Tuto životní etapu uzavřel odjezdem na dobrodružnou čtyřměsíční expedici do Afriky. Po šťastném návratu založil vlastní kapely (Shaffer´s Riffers, Swing Trio Avalon, Jakub Šafr Trio), stal se rovněž členem několika dalších uskupení a se všemi kapelami dodnes pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí. V současné době též účinkuje v několika divadelních inscenacích (Novecento, Muži v offsidu, Cesta kolem světa za 80 dní, Cabaret), na nichž se podílel i autorsky. V divadle SeMaFor pravidelně vystupuje po boku Jiřího Suchého v rámci představení 19 tváří jazzu a Co na světě mám rád. Hudebně spolupracoval (jako autor i interpret) na mnoha dalších divadelních inscenacích, např. v pražském Národním divadle, v Divadle na Vinohradech, v Městském divadle Mladá Boleslav, v Divadle J. K. Tyla v Plzni, v pražském Divadle Bez zábradlí, v Divadle Na Rejdišti a dalších… Jakub Šafr je též pedagogem Pražské konzervatoře a ve volném čase se věnuje dobrodružnému cestování, jezdectví, jachtingu a nikdy nekončící obnově své dvě stě padesát let staré usedlosti.

 

Autoři

Obsazení

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace