David Vrobel - A dnes hrajeme jazz

Vstupenky

Termíny

Popis

Autoři

Obsazení

Křest CD Blues pro tebe na prknech Semaforu

 

„Saxofonová tradice je v Semaforu slavná. Ferdinand Havlík a Evžen Jegorov se zapsali do historie našeho divadla velmi zlatým písmem. Měl jsem za to, že sláva saxofonu s nimi odešla. Neodešla. David Vrobel nás dnes všechny udivuje svými závratnými sóly a já mu za to zplna hrdla děkuji.“ Jiří Suchý

 

„Humor je úžasná věc, je to prostředek, jak překonávat různá životní úskalí. A že jich je, co? Humor mně už mnohokrát pomohl i přemohl. Stejně tak jako mistrovsky zvládané propracované kreace saxofonového umění Davida Vrobela. Pohybuje se suverénně v oblasti jazzu i hudby moderní a klasické. Obdivuji a vážím si ho. Je hudebním klaunem, mistrem, před kterým nadšení posluchači jihnou. I já jihnu a děkuji za šťastné setkání, milý Davide...“ Jitka Molavcová

 

Tato dvě vyznání Davidu Vrobelovi od dvou protagonistů divadla Semafor najdete v krásném bookletu CD Blues pro tebe. Křtu CD se můžete i vy zúčastnit ve čtvrtek 8. října v divadle Semafor. Na své si přijdou milovníci jedinečných sól Davida Vrobela v písních her divadla Semafor, ale i v dalších známých jazzových standardech. Křtitelem bude Jiří Suchý, sudičkou Jitka Molavcová. Překvapením večera budou hosté, které si ke křtu pozvalo Trio Davida Vrobela, jehož dalšími členy kromě Davida jsou klavírista Jiří Polydor a kontrabasista Antonín Šturma. 

Součástí koncertu bude autogramiáda CD Blues pro tebe, na kterém zpívají také Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

CD Blues pro tebe vydal David Vrobel ve spolupráci s Radioservisem. Zakoupit jej můžete v divadle Semafor - prodejně Klokočí a i v jiných prodejnách s hudbou. CD Vám také rádi zašleme na dobírku - objednávky směřujte na Lenku Řiháčkovou - rihackova@semafor.cz. Celé CD nebo jednotlivé melodie lze také zakoupit ve formátu MP3 a pohodlně stáhnout přes odkaz - https://www.radioteka.cz/detail/crohudba-580189-blues-pro-tebe .

 David Vrobel - saxofonista, klarinetista a pedagog. Vystudoval saxofonovou hru na Konzervatoři Jaroslava Ježka pod vedením prof. Jaroslava Plačka. Během svého angažmá v Divadle Semafor navázal spolupráci s dalšími hudebními soubory (Orchestr Václava Hybše, Orchestr Gustava Broma, Štěpán Markovič Sextet, František Uhlíř Team atd.). Věnuje se též pedagogocké činnosti na Základní umělecké škole v Libčicích nad Vltavou.  

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace