Zuzana Maxa

Popis

* 23. 02. 1983

Zuzana Maxa (roz. Říhová) se narodila v Sušici na Šumavě, už od pěti let navštěvovala tamní ZUŠ, kde se věnovala zpěvu, hře na klavír a tanci. V roce 2007 absolvovala na Pražské konzervatoři hudebně-dramatický obor.

Krátce spolupracovala s hudební skupinou J.A.R., Sci Fi Psi a dalšími. Do roku 2000 zpívala v plzeňské nahrávací společnosti Bohemia Records jako back-vocalistka a hostovala v divadle J.K Tyla v Plzni ve hře Funny Girl. Byla zpěvačkou skupiny „Double-Deckers“ (2001-3, acid-jazz), projektu „Palm Beat“ pod pseudonymem Shado (2002-3, chill-out, lounge, elektronika). Pod jménem Shado také vystupovala s Dj’Tvyksem (2002-3, house, break-beat). Nazpívala také titulní píseň "2500 minibarů" TV seriálu Letiště. Od roku 2009 je zpěvačkou Pražského tanečního orchestru Jindřicha Váchy.

Účinkovala v představeních divadla DiK, Výprodej (hudební revue), Ťululum (role Armandina), Piknik (role Irma Kronkiteová), Krvavá svatba (role Leonardova žena). Mimo jiné ztvárnila roli bohyně Juno v Bouři na Shakespearovských slavnostech, nebo hlavní roli novinářky v muzikálu "Songs of George Gershwin".

Hrála v celovečerním filmu "The Fine Art Of Love: Mine Ha-Ha" v režii Johna Irvina (2004 UK/IT/ČR, role Lora), hlavní roli Gabriely ve filmu "Artists" (2008 USA/ČR), epizodní roli ve filmu "Hlídač č.47", Filipa Renče (2009 ČR) a také se objevila v TV seriálech "Ordinace v růžové zahradě" a "Nemocnice na kraji města III".

V Semaforu hrála např.  v představeních "Jako když tiskne" (Hedvika), "Pension Rosamunda" (Ema), "Děti kapitána Granta" (Marimba Belladona), "Sekta" (motocyklistka)

 

Webové stránky: www.zuzanamaxa.com

Role

Kytice - Dívky

Kytice - Umrlci

Kytice - Družičky

Kytice - Družičky

Kytice - Jezinky

Osvobozené divadlo Semafor - Zpěv

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace