Vilemína Marhoulová

Popis

Vilemína Marhoulová se narodila 9.2.1997 v Praze. Od mala navštěvovala ZUŠ na Popelce, kde chodila na klavír, pěvecký sbor a později i sólový zpěv. Díky ZUŠ se účastnila různých pěveckých soutěží i jiných větších akcí. Na základní škole mnohokrát reprezentovala na vystoupeních či recitačních soutěžích. V 9. třídě dostala svou první příležitost v autorském muzikálu Miroslava Maxanta Modrá krev. Její touha zpívat a hrát rostla, po základní škole se na první pokus dostala na Konzervatoř a Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v oboru muzikál, kde úspěšně odmaturovala a později odabsolvovala. Ze studentských let nejraději vzpomíná na herectví s Milanem Kačmarčíkem a zpěv pod vedením Lívie Aghové. 

Během studií na konzervatoři dostala příležitost v muzikálu Ferda Mravenec (L. Vaculík) v divadle Hybernia, kde působila v pěvecko-taneční company. V roce 2019 se poprvé objevila v Semaforské hře - Začalo to Vestpocketkou. Od roku 2020 působí ve sboru v představení Elefantazie (D.Drábek) v divadle ABC. Téhož roku začala hrát v Divadélku Radka Brzobohatého pod režijním vedením Hany Gregorové, a to v činohře Stará láska nerezaví, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí Bubble, a činohře Tři letušky v Paříži, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí anglické letušky. Mimo činoher byla součástí pěvecké company v muzikálu Cyrano, kde později svým zpěvem oslovila Hanu Gregorovou natolik, že jí obsadila do hlavní role Roxany. 

Od roku 2022 a 2023 jste ji mohli vidět na prknech divadla Semafor několikrát - ve Vánoční pohlednici, na nějakou dobu zaskakovala Venezuelu von Haagenwurst v představení Černá kočka-Bílý pes a momentálně účinkuje v představení 19 tváří jazzu ve zpívajícím triu. Mimo divadlo Semafor působí aktuálně v autorském hudebním projektu Anastasis, kde ztvárňuje hlavní postavu Anastazie. 

Role

Devatenáct tváří jazzu - zpěv

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace