Radim Schwab

Popis

 

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Navštěvoval hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance.

 

V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése a začal se učit opernímu zpěvu u prof. René Tučka.

 

 

 

Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. V divadle Husa na provázku hrál také v představeních: Babička, Arlekino, Hlad, Tance kárle Leara, Velice modrý pták aj..

 

 

 

Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred, v muzikálu Excalibur, v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye.

 

Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor: Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky.

 

 

 

Další muzikály, kde jste mohli Radima vidět byly: Hello Dolly!, Dáma na kolejích, Kladivo na Čarodejnice, Mata Hari, Klíč Králů, She loves me.

 

V roce 2013 vydává své sólové debutové album AMOROSO.

 

 

 

V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hrál v GOJA Music Hall.

 

 

 

V roce 2016 v Divadle Hybernia nastudoval historický muzikál Sibyla Královna ze Sáby, kde ztvárnil roli krále Šalamouna a koncem.

 

 

 

Koncem roku 2017 vyšlo Radimovo druhé sólové album GRAZIOSO.

 

 

 

www.radimschwab.cz  https://www.facebook.com/schwab.radim/

 

 

 

Role

Kytice - Umrlec

Kytice - Starosvati

Kytice - Lesů pán

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace