Petr Macháček

Popis

Narodil se v chudobné vísce Nový Bydžov v minulém století a následně navštěvoval místní Gymnázium, kde v roce 1997 úspěšně odmaturoval. Ač peněz nemaje, dojížděl již za studií základní i střední školy pravidelně na hodiny zpěvu k pěvcům Národního divadla Ivaně Mixové a Václavu Zítkovi. Zde se také zrodila láska k umění a touha vzdělávati se i po maturitě v tomto oboru. Vydal se tedy po složení maturitní zkoušky do velikého světa, konkrétně do Českých Budějovic studovati Konzervatoř. Po dobytí jihočeské metropole, což se mu podařilo v poměrně krátké době jednoho roku, odchází do hlavního města Prahy, kde nejenom již podruhé odmaturuje, ale dokonce se mu dostává titulu diplomovaného umělce, na který si dodnes potrpí. 
Operní zpěv, ale postupem času opouští, neboť ho jeho zhýralý život přivedl k návštěvě podniků s nevalnou pověstí – šantánů a kabaretů. Není proto divu, že ho cesty vedly přes divadlo Bez zábradlí, Kalich až do divadla SeMaFor, kde ho jeho principál Jiří Suchý již netrpělivě očekával, neboť se již doslechl, co je vlastně tehdy mladý Petr zač. Po rolích menších i větších se objevil dokonce ve „Zlaté kapličce“ ve slavné inscenaci jazzové buffoopery Dobře placená procházka. Na tom není nic zajímavého, protože Petr má zlato rád, ale pozoruhodné je na tom to, že se alternoval se samotným autorem této povedené opery Jiřím Suchým, a inscenaci secvičil legendární Miloš Forman. Dodnes na to Petr rád a s láskou vzpomíná. Však až ho budete žádat o podpis, tak se ho na toto téma přeptejte. Rád vám o tom osobně a dlouze povypráví. 
Od té doby nastal pomyslný zlom v jeho kariéře. Začal se o něj zajímat film a dokonce i televize. Vytvořil role ve filmech: KVASKA, TAJEMSTVÍ, KLUB OSAMĚLÝCH SRDCÍ, LÁSKA JE LÁSKA, CESTY DOMŮ, RYBIČKA, ŽIVOT JE ŽIVOT …ale i v seriálech MODRÝ KÓD, ULICE, CESTY DOMŮ, GYMPL, ZNAMENÍ KONĚ II., POLICAJTI Z CENTRA, SVATBY V BENÁTKÁCH a NA VODĚ. 
V současné době Petra můžete vidět v divadle SeMafor (Kytice, Čochtanův divotvorný hrnec), v divadle Hybernia (Alenka v kraji zázraků, Marie Antoinetta – královna Francie) a v divadle Kalich (Tajemství).
Spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem, Pardubickou komorní filharmonií, Symfonickým jazzovým orchestrem Kryštofa Marka, Smíchovskou komorní filharmonií, Jakub Šafr Triem (Koncert v barvách SeMaForu, Klasika muzikálu 60.-70. let., Swingová procházka…), Swing Triem Avalon a východočeským pop-rockovým orchestrem Regioband pod vedením Stanislava Horáka
…a co dodat na závěr? Petrova hvězda i přes jeho pokročilý věk stále stoupá a vy ho můžete sledovat jak na instagramu tak i na facebooku, kde každou chvíli přidá krásnou fotku, či vtipný komentář. Rád bude za každý váš lajk, vzkaz nebo krátký pozdrav a proto ho neváhejte touto cestou kontaktovat. 
Jako dárky má rád kvalitní suchá či polosuchá vína: Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Muller thurgau, Chardonay, Sauvignon nebo pak z červených Zweigeltrebe /barrique/.

 

Více na: www.petr-machacek.cz nebo www.facebook.com/PetrMachacek19/

Role

Kytice - Koledníci

Kytice - Umrlci

Kytice - Truhlář Petr

Dobře placená procházka - Listonoš

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace