Martin Zilvar

Popis

 

Martin se narodil v Rychnově nad Kněžnou. Hudbě se věnuje od útlého dětství a své hudební zkušenosti získal v několika kapelách různého zaměření. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Studoval hru na klarinet na ZUŠ v Opočně u p. uč. Sedláka, po absolvování dvou cyklů na této umělecké škole se jako saxofonista dále věnoval studiu hudby soukromě a v rámci různých hudebních workshopů a kurzů, a to nejen v České republice, ale i ve Velké Británii.

Je to zkušený muzikant, klarinetista, flétnista a saxofonista, hraje různé hudební styly od dechovky, jazzu, přes pop, rock, R&B, funk, brazilské rytmy, až po klasickou hudbu; jeho přirozená muzikálnost a především multižánrové schopnosti ho činí žádaným v různých hudebních projektech, kterých se pravidelně účastní. Uplatňuje se často i jako studiový hráč. V kapelách se prosazuje též jako kytarista, perkusista, zpěvák a vokalista.

Od roku 2012 působí jako hudebník jak v Čechách, tak ve Velké Británii, kde vystupuje jako saxofonista v londýnských barech a klubech jako člen několika tamních kapel, a to především hudební skupiny Divyarup Latin Band (složené z rodilých brazilských muzikantů) a kapely London Melting Pop, která hraje současné i starší světové popjazzové hity.

Martin byl dlouholetým členem a prvním klarinetistou Novoměstské Filharmonie, orchestru, který za dobu svého trvání získal velmi mnoho prestižních ocenění v různých přehlídkách a soutěžích, a to nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Martin pravidelně vystupoval za svoji dosavadní kariéru s různými orchestry v několika zemích, jako například v Polsku, Chorvatsku, Rakousku, Německu, Holandsku a v Belgii.

V Čechách pravidelně vystupuje se svoji popovou kapelou Ajfr Band na různých soukromých, firemních i různých jiných společenských akcích, a také je členem blues-rock'n'rollové česko-americké kapely s názvem The Yestertones. Dále pracuje jako muzikant a manažer pro nově otevřenou českou pobočku britské hudební agentury s názvem Golden Groove Entertainment, která získala ve Velké Británii za více jak pět let svého působení již několik mimořádných hudebních ocenění.

 

Vedle vystupování v nejrůznějších hudebních seskupeních se také Martin prezentuje jako sólový hráč, který hraje při nejrůznějších akcích pouze s hudebními podklady a s vlastním repertoirem, případně je k dispozici na diskotéku či párty jako doprovod pro DJ.

Kariéra: Dechová hudba Valanka z Dobrušky, Novoměstská Filharmonie,  taneční skupina Maxiband, jazzový orchestr Back Side Big Band, London Melting Pop, Busk Me Up, Divyarup Latin Band, The Yestertones

Role

Devatenáct tváří jazzu - tenor saxofon

Nižní Novgorod - barytonsaxofon

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace