Marta Falvey Sovová

Popis

* 06. 05. 1987

 

Narodila se  v Berouně a vyrůstala v nedaleké obci Otročiněves.

 

Od jedenácti let se kvůli studiu na Taneční konzervatoři částečně přestěhovala do Prahy na internát k řádovým sestrám Dominikánkám.

 

Z tance se po čtyřech letech přesunula na Hudebně-dramatický obor Pražské konzervatoře. Jejími hereckými pedagogy se stali Jana Preissová a Jaroslav Satoranský.

 

Ve stejné době začala účinkovat v Divadle Na zábradlí v představení Gazdina roba (režie: Jiří Pokorný). Brzy potom v témže divadle nastoupila do představení Perfect days (režie: Alice Nelis).

 

V roce 2008 získala Cenu publika na Poděbradských dnech poezie za ztvárnění Helenky Součkové z knihy Hrdý Budžes.

 

Na jaře roku 2009 uspěla při konkurzu v divadle Semafor do obnovené verze hry Kytice. Jiří Suchý jí svěřil postavu Hany v baladě Štědrý den, kterou s radostí hraje dodnes. Od té doby je na této scéně pravidelně obsazována.

 

Osudovou scénou se pro ni stalo Divadlo Na Prádle. Nejprve zde ztvárnila titulní roli Zápalky v autorské hře Marie Doležalové Zápalka aneb noc v kabaretu. Brzy poté měla možnost hrát krásnou roli Isabely Lintonové v dramatizaci románu Na větrné hůrce a setkat se tak s režisérem Pavlem Ondruchem. Ten ji později svěřil další skvělou roli, a sice zlou sestru v muzikálu Sedmero havranů, kterým se opět vrátila na prkna divadla Semafor.

 

S režisérem Adamem Skalou nazkoušela monodrama Osamělé večery Dory N., které původně uváděla Komorní činohra v Divadle Pod Palmovkou.

 

V současné době ji můžete vidět také v muzikálu Sugar v Divadle Na Fidlovačce. Na nuselskou scénu přišla již v roce 2013, když ji režisér Pavel Šimák svěřil roli Annie Black v muzikálu Nevěsta.

 

V současné době ji dělá radost mimo rodiny a divadla hlavně práce zdravotního klauna.

 

Mimo divadlo občas dostává prostor i před kamerou (Černá sanitka, Osm hlav šílenství, Sedmero krkavců, Modrý kód,  Kauza metanol…), v dabingu či v rozhlasu (Spalovač mrtvol, Minutové pohádky…). Dlouhodobě spolupracuje s rádiem pro děti Pigy, kde propůjčuje svou hlas kachně Justýně.

 

V roce 2015 jí osud nadělil nejkrásnější roli -- stala se maminkou. Společně s manželem Christianem Falveym vychovávají syna Huga Martela.

 

Role

Kytice - Hana

Kytice - Umrlci

Kytice - Družičky

Kytice - Družičky

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace