Lukáš Borik

Popis

Lukáš Borik se narodil 23. 8. 1992 v Uherském Hradišti, kde vyrůstal a díky ZUŠ Uherské Hradiště a účinkování ve Slováckém divadle v inscenaci Richard III. přičichl k divadlu. 

Během studia herectví na Zlínské vyšší odborné škole herectví účinkoval ve Zlínském divadle a divadelních spolcích Hoffmannovo divadlo a Divadlo Scéna. Poté odešel do Prahy, kde účinkoval v Černém divadle Jiřího Srnce, se kterým navštívil Kolumbii, Brazílii, Argentinu, Čínu, Itálii a další státy napříč světem. Současně hrál v pohádkových představeních u Divadla Julie Jurištové a Divadla Pod čepicí. Následovalo divadlo Semafor a akrobatické novocirkusové seskupení Losers Cirque company s domovskou scénu v divadle Bravo v Braníku. 

Před kamerou se objevil v českých seriálech pro ČT, TV Nova a TV Prima v zahraničních například pro BBC Svět v plamenech nebo v dánském filmu Shadow in my eyes. 

Ve volných chvílích se učí hrát na tenor saxofon, jezdí na koni, léta na flyboardu, chodí na chůdách, žongluje nebo se jen tak poflakuje.

Role

Nižní Novgorod - Ilja

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace