Lucie Černíková

Popis

* 1981

Narodila se v Rakovníku, kde vystudovala gymnázium, poté pokračovala ve studiích na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde absolvovala  obor zpěv u profesorky Virginie Walterové.

MUZIKÁL, OPERETA, HUDEBNÍ KOMEDIE

Její první muzikálovou rolí byla Kráska v muzikálu „Kráska a zvíře“ uváděném v Divadle Jiřího Grossmana.V Hudebním divadle Karlín debutovala jako Líza Trappová v muzikálu „Za zvuků hudby“ a ztvárnila zde též hlavní roli Maríi v muzikálu „West Side Story“. Další významnou rolí pro ni byla Cosette v muzikálu „Les Misérables – Bídníci“ uváděném v GOJA Music Hall. V divadle Skelet Pavla Trávníčka hostovala v hudební komedii „Zasněžená romance“ (Karin Bensonová). Mohli jste ji též vidět v představení Divadla pod Palmovkou „Sliby chyby“, a to v hlavní ženské roli Fran Kubelikové. Po vlastech českých jezdí s Pražskou komorní zpěvohrou a klasickým operetním titulem „Růže z Argentiny“ (Dolores del Monte).

 DIVADLO SEMAFOR

Již devátou sezónu hostuje v divadle Semafor. Zahrála a zazpívala si v představeních „Pokušení svatého Antonína“ (Filoména, bajadéra), „To nám to pěkně začíná“ (Berounka), „80 svíček na ztraceným dortu“ (Babeta), „Nikoho nezabije“  (Euterpé), „Jako když tiskne“ (Eva). Nyni zde účinkuje ve hrách „Lysistrata“ (Myrrhine), „Šlitr s námi a zlý pryč“ (Panna, revuální girl), „Já jsem otec Bemle a já matka Žemle“ (veselá dívka, sekretářka) a „Kytice“ (Panna, Dornička, Hanička).

TELEVIZE

V současné době hraje v seriálu „Ordinace v růžové zahradě“ barmanku Dorku. Dále si zahrála v seriálech „Poslední sezóna“ (Eva), „Horákovi“ (Naďa), „Proč bychom se netopili“ (Mada), „Dobrá čtvrť“ (sestřička) a „Příkopy“ (stopařka). Objevila se též v televizním filmu „Společník“ (recepční) a televizním cyklu „Trapasy – Svatba u studánky“(Jitka). Má ráda pohádky a v několika si též s chutí zahrála. Byly to „Peklem s čertem“(princezna Pralinka), „Sůva z nudlí“(princezna Žalmila), „Tajemná truhla“(Klárka), „Pohádkové počasí“(Léto), „Tři životy“(Zlatá princezna), „Silák a strašidla“(Anka) a „100+1 princezna“(princezna Aranka). Účinkovala v dětských pořadech „Kabaret z maringotky“ a svůj hlas propůjčuje skřítčí holčičce Fanynce v pořadu pro nejmenší „Kouzelná školka“. Byla stálým pěveckým hostem zábavných pořadů Vladimíra Hrona „Jsou hvězdy, které nehasnou“ , „Hvězdy letí do století“ a „Abeceda hvězd“.

ZPÍVÁNÍ

Začínala v dívčí vokální a taneční skupině Harém. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. Své swingové cítění s radostí uplatňuje při pravidelném vystupování s několika bigbandovými tělesy (Bohemia big band, Polenský big band, Příbramský big band, Lab band, Zatrestband). Podílela se jako zpěvačka a spoluautorka písní na irské taneční show Swan Legend. Se svými kolegy vystupuje v pásmu Muzikál ze střední s písněmi ze stejnojmenných filmů. Má též svůj samostatný program složený převážně z muzikálových a swingových melodií.

Slyšet ji můžete na CD Vladimíra Hrona „Dueta“, Jakuba Smolíka „Dopisy lásky - Zlatá edice“ , Zatrestbandu „Secret love“, Jiřího Krampola a hostů „Romantické déja – vu z kavárny Slavia“ nebo „Lés Misérables – Bídníci“.

 

www.lucie-cernikova.cz

Role

Kytice - Panna

Kytice - Dornička

Kytice - Hanička

Prsten pana Nibelunga - Nešťastná valkýra Gudrun, jindy Kriemhilda

Devatenáct tváří jazzu - zpěv

Nižní Novgorod - Duňa

Dobře placená procházka - Vanilka

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace