Jiří Krejčí

Popis

Narodil se v Praze na Vinohradech. Vystudoval herectví na Pražské konzervatoři. Na divadelních prknech se však poprvé objevil ve Státní opeře již ve 4 letech v opeře Madame Butterfly jako malý Pinkerton. V dětství měl také příležitost zahrát si různé filmové epizodní role pro Juraje Jakubiska - Nejasná zpráva o konci světa, Emira Kusturicu ve filmu Underground, nebo Jana Svěráka ve filmu Tmavomodrý svět.

FILM

V roce 2016 ztvárnil v seriálu Pustina pro HBO production postavu detektiva Jana Myškovského. V mini sérii Brecht roli režiséra Ericha Engla, nebo epizodní roli s oskarovým režisérem Stefanem Ruzowitzkym ve filmu Narziss und Goldmund. V roce 2020 si zahrál  v seriálu Charité 3 roli Hauptmana Rawitsche . Natáčí i pro Českou televizi. Tuláci v režii V. Olmera, seriál Sanitka 2, Atnetát - Expozitura, Případy 1. oddělení, Specialisté a v roce 2022 si zahrál roli Jana Dědiče v seriálu Odznak Vysočina.  

DIVADLO

Od roku 2003 spolupracoval s Černým divadlem Jiřího Srnce, kde nastudoval mimo jiné hlavní roli ,,Vynálezce´´ v představení Létající velociped pro světová turné. S tímto divadlem projel po divadelních festivalech Evropu, Jižní a Střední Ameriku a Čínu. V dnešní době projíždí Českou Republiku s Metropolitním divadlem Praha, Divadlem Natálie Venturové i divadlem DEDIVA.                                                                            

V Praze je členem divadelního souboru MA, kde měl v roce 2023 možnost si zahrát v Německém Schloss Elmau po boku světového klavíristy Evgeny Kissina v představení Gramofon, pro které Evgeny Kissin složil hudbu. Dále hraje v představení Polyfonie.Čechov.cz

V divadle Semafor je od roku 2021 kde hraje i zpívá roli Námořníka v představení Nižní Novgorod. Zahrál si i v představení Začalo to Vestpoketkou roli fotografa Blažeje Josska.

DABING

Kromě herectví se velmi věnuje dabingu. Dabuje Seana Astina (triologie Pán Prstenů), Chedwicka Bosemana (42), Eda Skreina (Deadpool), Chrise Hemsworta (Bláznivá dovolená), Ray Fishera (Liga Spravedlnosti), Matta Smitha (Morbius) nebo Setha Rogena v seriálu Pam a Tommy. Miluje dabovat animované postavičky. Např. hvězdici Patrika ve Spongebob v kalhotách. Je hlasem několika pořadů internetové televize iDNES Tv (Playtvak.cz - Stupidní zločinci). Mimo jiné natáčel recenze pro automobilku Hyundai.

Miluje divadlo, cestovaní, poznávání nových kultur, dobré jídlo, potápění a jízdu na motorce.  

 

Role

Nižní Novgorod - Námořník

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace