Ivana Korolová

Popis

* 17. 09. 1988

Ivana se narodila 17. září 1988 ve městě Pardubice. Od malinka ji babička brávala do divadla, rodiče ji na vlastní přání přihlásili do ZUŠ, kde se učila hrát na klavír a byla členkou různých tanečních skupin, kde propadla kouzlu pohybu. V 15ti letech se přihlásila na Pražskou konzervatoř (hudebně- dramatický obor), kde se jejími hereckými pedagogy stali Jaroslav Satoranský s Janou Preissovou a pěveckými Věra Tůmová a Tomáš Trapl. Nyní studuje poslední šestý ročník a doufá, že úspěšně odabsolvuje.

Se svým ročníkem účinkuje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana (Muž sedmi sester, Léto a dým) a na Malé scéně Divadla pod Palmovkou (Drahý Kadle, kampak dneska po divadle, Ruleta). V divadle Kalich se objevila v muzikálu Tajemství a současně se objevuje v dalším titulu a to Johanka z Arku (role Svatá Markéta). S divadelní společností Nevítaní nazkoušela inscenaci Noc bláznů, kterou můžete vidět na Malé scéně divadla ABC a konečně v Semaforu jí dali poprvé příležitost v představení Kytice (role Hanička) a následně v Uteklo to jako H2O (role Kaziteta Libuše a Pěvkyně).

 Příležitostně točí také pro televizi a film (Panic je nanic, O korunu krále Karla, Kriminálka Anděl, Ordinace v Růžové zahradě, Ať žijí rytíři, Dvanáct Měsíčků) a poslední 3 roky se věnuje dabingu (např.: Muzikál ze střední, Krvavý Valentýn, Nezvaná, Stmívání, Princezna a žabák, aj...).

Role

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace