Felix Slováček jr.

Popis

V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy…

V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“.

Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista, úspěšně vystoupil i s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou Filharmonií, kde se představil jako zpěvák a klarinetista.

Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Českého zpěváka Karla Gotta po České a Slovenské republice s RTV Big Bandem Felixe Slováčka, kde je doposud stálým hostem a s Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do severního Německa a Španělska.

Roku 2010-2011 odjel na studijní stáž do norského Osla na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andreasem  Sundénem. Je členem Pražského saxofonového kvarteta. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního Hudebního Festivalu Eduarda Nápravníka.

V současné době hraje v divadle Hybernia hlavní roli Honzy v muzikálové pohádce „KAPKA MEDU PRO VERUNKU“ a v legendárním SEMAFORU v „KDYBY TISÍC KLARINETŮ“,  „KYTICE“, "Rytíři z Blaníku a krasavice Lída" nebo v Divadle na Jezerce "Vysílá studio Jezerka".

Role

Kytice - Polednice

Kytice - Vodník

Kdyby 1000 klarinetů od divadla k filmu - Felix, klarinet

Kytice - Klarinet

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace