Jablko sváru CMXLVII & Ticho

Vstupenky

Termíny

Popis

Dvojpředstavení: Jablko sváru CMXLVII + Ticho

Divadlo Na Střídačce uvádí dvě hry ze svého repertoáru, tak krátké, že je škoda na ně chodit samotné. Ve dvou je to však záruka kvalitního večera a dunihlav na spoustu dalších. Přestávka bude po konci jedné hry a před začátkem té druhé. Uvádíme:

 

Hra Jablko sváru CMXLVII

Pohádka tří bratří, Oidipa, Agamemnóna a Aigistha, divákovi povědomá úměrně tomu, nakolik dával ve škole pozor. Moderní znásilnění všeho, co činilo Sofokla brilantním autorem a antickou civilizaci předběhlíkem doby.
Bájné příběhy jsou vsazeny do prostředí současné Ameriky, kde vytváří svěží paralely a mocné konotace, o kterých jste se báli vůbec přemýšlet! Krom fabulačního blábolení se jedná o neřízenou komedii, ve které je svaté jen máloco. Zřejmě kvůli absenci křesťanství či co. Ale nebojte, místo jediného Boha dostanete celou plejádu krvelačných božstev, mýtických stvůr a manželku megeru.
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.
Oidpús je vržen v životní krizi nad úpadkem svého impéria, zato jeho bratr Aigisthos by se nemohl mít lépe: Frustrovaný rek si vynalezl novou životní lásku. Stačí se jen vypořádat s jejím manželem. Do toho má co mluvit bratr Agamemnón, pokud by ovšem včas nezmizel ze scény. Jeho žhářské nutkání jej vyšle na plavbu, kvůli níž se musí na čas rozloučit se svými blízkými. Zatím však podcenil dobrotu své rozvětvené rodiny.
A pamatujte: Pokud něčemu nerozumíte, pak je to humor.

Hra Ticho
O tom, co se stalo v jednom kempu v Českém středohoří. Nezlevnilo to chleba, nepsalo se o tom v novinách, encykliky vše tají. Jen to pár lidem rozcuchalo účes. Komedie o mladých cápcích, co se vlastně mají docela rádi, akorát neví, co si s tím počít.
Ticho je jednoaktovka; naše dosud nejkratší, nejpřístupnější a zdaleka nejnormálnější hra, která slouží jako sýr v pastičce na myši, pokud vás rajcují metafory.
Je to hra tak krátká, že její synopse může být delší než scénář. Abychom tedy synopsi nějak smysluplně zaplnili, uvádíme dále už jen nějakou stránku z Wikipedie. Zatím díky za pozornost!
Město Opava bylo po staletí důležitou dopravní křižovatkou a tak mělo v minulosti ambice stát se významným železničním uzlem Slezska. Přestože se Opava ocitla mimo hlavní trasu, dostavěla v roce 1872 Moravskoslezská centrální dráha (Mährisch-Schlesische Centralbahn – MSCB) trať z Olomouce přes Krnov do Opavy. V létě 1873 zahájila MSCB stavbu železniční trati z Opavy do Fulneka, avšak v důsledku krachu na vídeňské burze v květnu 1873 byla po půl roce (v roce 1874) trvale zastavena.

Autoři

Obsazení

Galerie

Novinky v semaforu na váš e-mail

Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu, stačí si zaregistrovat svůj e-mail

Kontaktujte nás

Napište nám zprávu

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace