Historie

zpět Zuzana  Burianová

Zuzana Burianová

*05.02.1947

foto: Ivan Englich

Zuzana Burianová, narozená 2. října 1947, je česká filmová herečka a zpěvačka, bývalá členka Semaforu (kam jí dopomohl režisér Jaromír Vašta). Kromě svého sólového vystupování nazpívala také několik duetů, například s Jiřím Grosmannem nebo s dvojicí Miroslav Paleček a Michael Janík (vystupuje společně s nimi na LP desce Kukátko). Její zpěv je zachycen také na zvukových i obrazových nahrávkách některých Návštěvních dnů Šimka a Grossmanna.

Vystupovala i ve skupině Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra ve hrách Benefice, Jonáš a tingl tangl, Tak co, pane barone, Zuzana v lázni, Smutek bláznivých panen, Člověk z půdy, Kdyby 1000 klarinetů a Případ Eleonora. Nazpívala z těchto představení i několik písniček, které vesměs už zavál čas (Nedělejte ze mě chudinku, To nám slečno nedělejte, Tak jak to holky mívaj ve zvyku..). Později emigrovala a dnes žije ve Švýcarsku.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...