Historie

zpět Petra  Janů

Petra Janů

*19.11.1952

foto: Ivan Englich

Možná leckoho překvapí, že i rocková zpěvačka Petra Janů (bezpochyby jedna z našich nejlepších) prošla Semaforem. Do divadla ji v roce 1972 dostal klavírista Pavel Větrovec, který si ji všiml na náchodské talentové soutěži (kde tehdy získala 2. místo). Suchému i Havlíkovi se líbila a angažovali ji do Zuzany v lázni (zpívala skladbu Konzerva v trávě). Dodnes vzpomíná, jak ji režisér Jiří Císler tvrdě cepoval a udělal z ní profesionálku (viz kniha Semafor jaký byl...a jaký je). Po Zuzaně se uchytila v Kytici a převzala Bludičku po H. Zagorové, nicméně dle svých slov v té hře hrála snad všechny ženské postavy.

V Semaforu zpívala 6 let a pak se vydala na sólovou dráhu, změnila image a začala zpívat rockovou muziku (alba jako Motorest nebo Exploduj). Hity Už nejsem volná nebo Ještě se mi směj dodnes často zní v éteru rádií. V roce 1987 získala cenu Zlatý slavík (což potom 2x zopakovala). Svůj smysl pro humor uplatnila i ve skvělé parodii na někdejší italské hvězdy Ricchi E Poveri jako Triky a pověry (společně s Jaroslavem Uhlířem a Karlem Šípem).

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...