Historie

zpět Miloslav  Šimek

Miloslav Šimek

*07.03.1940 , Praha

+ 16.02.2004

Miloslav Šimek se původně chtěl dostat na práva, ale neměl v pořádku kádrový profil, tak zkusil pedagogiku a tu úspěšně vystudoval s aprobací dějepis, čeština a výtvarná výchova. Před povoláním učitele pracoval v účtárně státního podniku Stavoinvest a ve skladu sanitární keramiky.
Společně s Jiřím Grossmannem se dostali do podvědomí v legendárním divadélku Sluníčko, kde vznikaly první verze jejich budoucích slavných představení. Bohužel je rozdělila dvouletá Šimkova vojenská služba (na vojně založil divadelní soubor VOJ, tj. Vojenské jeviště). Nicméně s Grossmannem poté znovu obnovili spolupráci a přes „lano“ Nadi Urbánkové je Jiří Suchý přizval do Semaforu. Brzy byli slavní po celé republice, jejich pořady natáčela televize, vydávali desky, psali velmi úspěšné knihy. Bohužel rakovina skupinu rozdělila v roce 1972 a po Grossmannově smrti uvažoval Šimek, že kariéru ukončí (stejně jako Suchý o dva roky dříve za obdobné situace), nakonec ale znovu rozjel práci své skupiny, nejprve sám, poté s Luďkem Sobotou, Petrem Nárožným a později s Jiřím Krampolem. Málo se také ví, že Jiří Suchý po odchodu Jiřího Grossmanna (J. Šlitr byl už rok po smrti) nabídl Šimkovi spolupráci ve dvojici, ale ten ji nakonec odmítl.
Když se v roce 1990 semaforský triumvirát rozpadl, založil Divadlo Jiřího Grossmanna. Od roku 1995 pak Miloslav Šimek tvořil populární dvojici se Zuzanou Bubílkovou, specializovali se na politickou satiru. Byl ženatý a měl tři dcery.

V roce 2004 všechny zaskočila zpráva o jeho úmrtí, protože ani jeho blízcí netušili, že trpí leukémií.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...