Historie

zpět Luciana  Krecarová (Anna K.)

Luciana Krecarová (Anna K.)

*04.01.1965 , Vrchlabí

Zpěvačka a herečka Anna K. je už od 90. let hvězdou na naší pop-rockové scéně, ale málokdo z jejích fanoušku si ji pamatuje ještě jako Lucianu Krecarovou, která skoro celá 70. a 80. léta vystupovala v Semaforu.
Nastoupila tam jako osmiletá dívenka (předtím byla v Pražském dětském sboru Čestmíra Staška) a střídala tehdy Moniku Hálovou v roli pacholete v Kytici.
V pozdějších letech vystudovala zpěv i herectví na Státní konzervatoři v Praze (v roce 1982 proto na čas divadlo opustila). Vyhrála také pražské kolo festivalu Intertalent, ale do celostátního finále z vlastního rozhodnutí nepokračovala.
V Semaforu hrála původně dětské role (zmíněná Kytice nebo Čarodějky), s přibývajícím věkem se pak posunula k dalším rolím a skvěle interpretovala i starší skladby typu Růžová pentle (E. Pilarová) nebo Na rezavým dvojplošníku. Hrála ve Vetešníkovi, Nižním Novgorodu, Na poříčí dítě křičí ad.

Po revoluci se rozhodla svou kariéru posunout dále, spolupracovala s Ladislavem Křížkem a získala možnost natočit desku u firmy Popron. Této debutní desky (Já nezapomínám) se prodalo více jako 20 000 nosičů a udělalo z ní skutečnou hvězdu (už pod jménem Anna K.). Od té doby spolupracuje s celou řadou našich předních hudebníků (David Koller, Oskar Petr, Janek Ledecký, Vladimír „Guma“ Kulhánek aj.). V roce 1999 dostala cenu Grammy pro nejlepší zpěvačku a její hit Nebe byl vyhlášen písní roku 1999. Kmotrem její páté desky Noc na zemi (2004) byl právě Jiří Suchý.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...