Historie

zpět Lenka  Hartlová

Lenka Hartlová

*

foto: Ivan Englich

Lenka Hartlová byla jedna z dětských hvězdiček divadla Semafor, drobná blondýnka, která nejdříve nazpívala s Jiřím Suchým duet Na louce zpívají drozdi (k písničce natočili i televizní klip spolu s Karlem Gottem a Evou Pilarovou).

Ve svých devíti začala pravidelně vystupovat v semaforském představení Benefice, kde s Jiřím Suchým představovali toulavé zpěváky a hráli parodii Hamleta.

S J. Suchým nazpívala tehdy na supraphonské desky řadu duetů: Toulaví zpěváci, Tulák, Na rezavým dvojplošníku a slavnou dětskou písničku Máme rádi zvířata. Hrála také v představeních Ten pes je váš?, Čarodějky a ve slavné Kytici.

Později vystudovala konzervatoř, emigrovala do Dánska a posléze do Kanady (stále se věnovala studiu muziky, vystudovala University of British Columbia a York University). V zahraničí se také vdala a přijala jméno manžela - Lichtenberg.

Hlavním hudební žánrem se pro Lenku stala židovská hudba (Lenčina maminka přežila holokaust). Sama skládá i původní tvorbu, koncertuje po celém světě a vydává desky (často vystupuje s Brianem Katzem).

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...