Historie

zpět Jana  Malknechtová

Jana Malknechtová

*19.08.1940

foto: Ivan Englich

Jana Malknechtová přišla na svůj první konkurs do Semaforu jako sebevědomá, byť začínající zpěvačka. První profesionální zkušenosti sbírala v teplických a ústeckých tanečních orchestrech a nadechl ji swing. Jiří Černý ji kdysi charakterizoval slovy: „Když zpívá Motýla nebo Theo, přidává ke skladatelově hezké melodii ještě své hlasové přednosti, nad nimiž se v posluchači zdvíhá pocit něčeho jadrného, hotového a suverénního. Slyšet šlágrové refrény s Malknechtovou – to je pohoda, lehkost a zábava.“ Do Semaforu přišla z krušnohorského loutkového divadla.

Hrála ve filmu Kdyby 1000 klarinetů, ve hře Šest žen (zpívala Spodek, filek, král a eso a Anna von Cléve), Sekta a ve třetí Zuzaně (právě Motýla a Theo, já tě mám tolik ráda). Na singl nazpívala i další (pravda, už ne tak úspěšnou) píseň s oběma Jiří Ba ne, pane. Na druhém albu Suchého pak ještě skutečně zastoupila Evu Pilarovou v Už dávno nejsem dítě. Později se vdala do Švédska a zmizela tak z hudebního i hereckého světa.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...