Historie

zpět Eugen  Jegorov

Eugen Jegorov

*09.10.1937

+ 28.12.1992

foto: Ivan Englich

Zvláštní jméno Eugena Jegorova pochází od jeho ruských předků (jeho dědeček byl carský důstojník, rodiče amatérští herci a muzikanti), většinou používal počeštěné křestní jméno Evžen. Byl vůborným saxofonistou a mistrem malých roliček, vidíme ho v desítkách českých filmů. Celý jeho umělecký život byl nerozlučně spojen s divadlem Semafor.

Ovládal řadu hudebních nástrojů, vedle saxofonu kytaru nebo klavír, studoval i na konzervatoři (klarinet). Toužil stát se hercem, ale na DAMU se nedostal a přivydělával si alespoň komparsem.

Na počátku 60. let se dostal jako muzikant do Rokoka a vzápětí ho Ferdinand Havlík přetáhl do Semaforu, kde zůstal celý život. Dostal zde i několik hereckých příležitostí (v pásmu Tak co, pane barone dokonce hlavní roli). Dále např. v Benefici, Básnících a sedlácích, Čarodějkách, Kdyby 1000 klarinetů nebo Nižním Novgorodu. Hrál také ve většině semaforských filmů (Nevěsta, Zločin v šantánu, Jonáš, Melicharová a pavilon..).

Svého času měl problémy s alkoholem, ale dokázal je přemoci. Vedle hraní a muziky byl vášnivým automobilistou. Právě za volantem mu nakonec nečekaně selhalo srdce ve věku pouhých 55 let.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...