Historie

zpět Bára  Štěpánová

Bára Štěpánová

*13.12.1959 , Praha

Matka Báry Štěpánové byla učitelka, otec literární vědec a hudební kritik, ona sama je muzikantkou, ale hlavně herečkou a moderátorkou. Od čtyř let hrála na klavír, později se mu věnovala i na konzervatoři, nicméně dle jejích slov ji k tomu chyběla vůle a techniku nikdy nevypilovala. Zpívala také v Kühnově dětském sboru, dokonce i v operách v Národním divadle (v osmi už zpívala v Lišce Bystroušce, ve Stavovském divadle v Bohémě, v Řeckých pašijích…). Líbila se jí klasika, ale táhly ji také písničky Voskovce, Wericha a Ježka, od kterých byl už jen krůček k písním Suchého a Šlitra, které si zamilovala také.
V Semaforu začala hrát po úspěšném konkursu v 70. letech, a to aniž by se tam kdy předtím byla podívat. Objevila se např. ve hrách Sladký život blázna Vincka nebo Kdyby 1000 klarinetů.

Bára má dceru Dominiku, jež miluje golf, ráda hraje, zpívá, ale zásadně netančí. V současnosti hlavně moderuje (Trní, Cestománie…) a hraje (objevila se i v mnoha filmech – Tisícročná včela, Tajemství hradu v Karpatech nebo v sérii o strastech a láskách básníka Šafránka s Pavlem Křížem.

zpět

další
Pokud chcete být informováni o novinkách v Semaforu stačí si zaregistrovat svůj mail

Michal Prokop a Semafor

Asi není nikdo z mé generace, koho by Semafor nějak neovlivnil, nezasáhl, nebo dokonce nevtáhl. Když jsme dospívali - zkraje šedesátých let - byl to fenomén...

...CELÝ TEXT...